MADISON -

Boys Basketball
Regional Second Round
Division 1 Sectional 1
   Appleton North 54, Appleton West 50, OT
   Eau Claire Memorial 84, Chippewa Falls 70
   Eau Claire North 46, D.C. Everest 36
   Hudson 53, Wausau West 35
   Marshfield 53, Superior 44
   Neenah 41, Appleton East 27
   Oshkosh North 66, Wisconsin Rapids Lincoln 41
   Stevens Point 71, Oshkosh West 33
Division 1 Sectional 2
   Arrowhead 55, Waukesha West 49
   Bay Port 65, Manitowoc Lincoln 42
   De Pere 76, Green Bay Southwest 32
   Germantown 102, Hartford Union 63
   Hamilton 57, Homestead 47
   Kettle Moraine 69, Menomonee Falls 59
   Kimberly 63, Sheboygan North 44
   Sheboygan South 40, Green Bay Preble 38
Division 1 Sectional 3
   Beloit Memorial 54, Muskego 52
   Janesville Craig 65, Badger 48
   Kenosha Tremper 56, Kenosha Indian Trail 52
   Madison Memorial 82, Madison East 47
   Middleton 57, Madison La Follette 49
   Mukwonago 71, Janesville Parker 44
   Sun Prairie 69, Oconomowoc 44
   Verona Area 62, Madison West 49
Division 1 Sectional 4
   Brookfield Central 63, Brookfield East 30
   Milwaukee Hamilton 74, Franklin 59
   Milwaukee King 84, Milwaukee Pulaski/Arts 46
   Milwaukee Riverside University 80, Marquette University 65
   Milwaukee South 47, Milwaukee Vincent 46
   Racine Case 81, Oak Creek 45
   Racine Horlick 61, Racine Park 58
   West Allis Central 53, West Allis Nathan Hale 37
Division 2 Sectional 1
   Holmen 79, La Crosse Logan 55
   La Crosse Central 60, Tomah 47
   Menomonie 51, River Falls 48, OT
   Rhinelander 57, Mosinee 40
   Rice Lake 68, Ashland 54
   Shawano Community 45, Antigo 36, OT
   Waupaca 55, Hortonville 47
   Wausau East 45, Merrill 44
Division 2 Sectional 2
   Ashwaubenon 51, Notre Dame 37
   Grafton 49, Cedarburg 42
   Kaukauna 43, Pulaski 35
   Plymouth 55, Slinger 48
   Port Washington 81, Nicolet 64
   Seymour 74, Menasha 32
   West Bend East 40, West Bend West 39
   West De Pere 64, Xavier 51
Division 2 Sectional 3
   Fort Atkinson 52, Milton 49
   Greendale 74, Wilmot Union 63
   McFarland 59, Elkhorn Area 41
   Monona Grove 40, Stoughton 38
   Mount Horeb 42, Oregon 41
   Reedsburg Area 47, Portage 38
   Sauk Prairie 48, DeForest 45
   Union Grove 49, Burlington 46
Division 2 Sectional 4
   Messmer 60, Wauwatosa West 53
   Milwaukee Bradley Technical 53, Milw. Bay View 46
   New Berlin Eisenhower 55, Catholic Memorial 46
   Pewaukee 72, Waukesha North 52
   Pius XI 54, Milwaukee Lutheran 52
   Whitefish Bay 49, Wauwatosa East 35
   Whitnall 48, South Milwaukee 45
   Wisconsin Lutheran 66, Milw. Washington 54
Division 3 Sectional 1
   Aquinas 56, Bloomer 40
   Barron 62, Baldwin-Woodville 60
   Elk Mound 43, Arcadia 36
   Ellsworth 61, Northwestern 49
   Gale-Ettrick-Trempealeau 60, Neillsville 38
   Prescott 67, Amery 32
   Somerset 67, St. Croix Falls 46
   West Salem 69, Altoona 60
Division 3 Sectional 2
   Freedom 60, Omro 44
   Little Chute 46, Winneconne 29
   Luxemburg-Casco 73, Chilton 54
   Peshtigo 64, Oconto Falls 54
   Roncalli 58, Sturgeon Bay 38
   Tomahawk 27, Clintonville 23
   Valders 55, Southern Door 42
   Wrightstown 62, Two Rivers 46
Division 3 Sectional 3
   Dodgeville 53, Edgewood 49
   Edgerton 63, Clinton 41
   Lake Mills 55, Jefferson 37
   Lakeside Lutheran 68, Evansville 52
   Lodi 58, Westfield Area 42
   Marshall 79, Big Foot 51
   Poynette 78, Wisconsin Dells 49
   River Valley 55, Prairie du Chien 49, OT
Division 3 Sectional 4
   Brown Deer 86, Milwaukee School of Languages 27
   Campbellsport 64, Sheboygan Falls 62, 3OT
   East Troy 67, Saint Thomas More 50
   Kettle Moraine Lutheran 68, University School of Milwaukee 53
   Laconia 46, Watertown Luther Prep 36
   Oostburg 53, Winnebago Lutheran Academy 42
   Ripon 56, Columbus 33
   Saint Francis 66, Milwaukee North 63
Division 4 Sectional 1
   Abbotsford 72, Chequamegon 60
   Cameron 40, Grantsburg 34
   Fall Creek 49, Chetek-Weyerhaeuser 32
   Hurley 66, Athens 63, OT
   Mondovi 57, Glenwood City 43
   Osseo-Fairchild 57, Cadott 45
   Regis 65, Spring Valley 53
   Unity 59, Cumberland 27
Division 4 Sectional 2
   Amherst 59, Saint Mary Central 37
   Auburndale 46, Bonduel 31
   Brillion 49, Weyauwega-Fremont 32
   Iola-Scandinavia 51, Manitowoc Lutheran 40
   Marathon 50, Crandon 35
   Pacelli 66, Stratford 40
   Shiocton 62, Algoma 51
   Spencer 69, Oconto 51
Division 4 Sectional 3
   Blair-Taylor 78, Necedah 52
   Cuba City 38, Iowa-Grant 35
   Lancaster 58, Boscobel 38
   Markesan 64, Pardeeville 53
   Mineral Point 64, New Glarus 52
   Westby 67, Luther 55
   Wild Rose 60, Montello 53
   Wisconsin Heights 52, Darlington 51
Division 4 Sectional 4
   Brookfield Academy 71, Destiny 57
   Deerfield 69, Waterloo 49
   Dominican 74, Martin Luther 31
   Kenosha Saint Joseph Catholic Academy 50, The Prairie School 44
   Lake Country Lutheran 56, Horicon 43
   Lourdes Academy 74, Ozaukee 63
   Racine St. Catherine's 53, Shoreland Lutheran 40
   Saint Marys Springs 67, Howards Grove 48
Division 5 Sectional 1
   Drummond 51, Bayfield 41
   Eau Claire Immanuel Lutheran 44, Clayton 41
   Luck 53, Solon Springs 43
   Owen-Withee 59, Rib Lake 46
   Siren 47, Frederic 31
   Thorp 70, Greenwood 55
   Turtle Lake 79, McDonell Central 71
   Washburn 58, South Shore 42
Division 5 Sectional 2
   Columbus Catholic 56, Almond-Bancroft 38
   Green Bay N.E.W. Lutheran 71, Hilbert 37
   Gresham Community 66, Wisconsin Valley Luth. 41
   Newman Catholic 74, Elcho 34
   Port Edwards 66, Assumption 59
   Saint Thomas Aquinas 56, Gillett 34
   Suring 51, Goodman/Pembine 50
   Wausaukee 56, Florence 27
Division 5 Sectional 3
   Bangor 73, New Lisbon 58
   Barneveld 42, River Ridge 27
   Cassville 57, Pecatonica 40
   Cochrane-Fountain City 44, Eleva-Strum 40
   Gilmanton 59, Alma/Pepin 52
   Hillsboro 45, La Farge 37
   North Crawford 51, Southwestern 50
   Potosi 55, Shullsburg 42
Division 5 Sectional 4
   Black Hawk 49, Albany 35
   Catholic Central 57, Williams Bay 41
   Central Wisconsin Christian 60, Rio 31
   Fall River 72, Wayland Academy 56
   Milwaukee Academy of Science 66, CEO Leadership Academy 53
   Sheboygan Area Luth. 97, Living Word Lutheran 56
   Sheboygan County Christian 71, Kohler 51
   Young Coggs Prep 79, Heritage Christian 59
Girls Basketball
   Luck 61, Webster 38
   Madison Abundant Life 45, St. Ambrose Academy 20
   River Valley 51, Prairie du Chien 48
   Seneca 39, Highland 29
   Seymour 56, Oconto Falls 51
   Wisconsin Rapids Lincoln 50, Wittenberg-Birnamwood 49, OT