By The Associated Press
Girls Basketball
Division 1 Sectional 1
   Appleton North 54, Fond du Lac 32
   Chippewa Falls 59, Eau Claire North 46
   D.C. Everest 64, Wausau West 49
   Marshfield 41, Eau Claire Memorial 33
   Neenah 57, Appleton East 44
   Oshkosh North 57, Stevens Point 27
   Superior 71, Hudson 60
Division 1 Sectional 2
   Arrowhead 67, Waukesha South 43
   De Pere 48, Green Bay Preble 39
   Germantown 79, Menomonee Falls 51
   Green Bay Southwest 46, Bay Port 34
   Kettle Moraine 51, Homestead 34
   Kimberly 51, Manitowoc Lincoln 33
   Sheboygan North 51, Sheboygan South 32
   Waukesha West 49, Hamilton 34
Division 1 Sectional 3
   Badger 64, Beloit Memorial 42
   Janesville Parker 62, Kenosha Tremper 50
   Madison La Follette 39, Madison Memorial 36
   Middleton 71, Madison East 40
   Mukwonago 49, Kenosha Bradford 36

Madison West 46 Verona 44

Division 1 Sectional 4
Regional First Round
   Brookfield Central 74, Milwaukee South 17
   Divine Savior 59, Milwaukee Pulaski/Arts 25
   Franklin 79, Racine Horlick 40
   Milwaukee Riverside University 53, Brookfield East 36
   Oak Creek 67, West Allis Central 21
Division 2 Sectional 1
   Hortonville 62, Waupaca 27
   La Crosse Central 45, La Crosse Logan 32
   Mosinee 62, Rhinelander 41
   New London 46, Antigo 28
   New Richmond 46, Ashland 26
   Onalaska 44, Holmen 27
   Rice Lake 50, River Falls 41
Division 2 Sectional 2
   Grafton 46, Port Washington 20
   Kaukauna 47, Ashwaubenon 31
   Notre Dame 63, Marinette 19
   Pulaski 54, West De Pere 22
   West Bend East 45, Slinger 33
   Xavier 55, Seymour 35
Division 2 Sectional 3
   DeForest 62, Sauk Prairie 50
   McFarland 45, Fort Atkinson 40
   Monona Grove 77, Mount Horeb 37
   Oregon 49, Stoughton 45
   Reedsburg Area 54, Waunakee 50
   Union Grove 63, Greendale 49
   Waterford 53, Milton 45
   Wilmot Union 53, Burlington 34
Division 2 Sectional 4
   Cudahy 62, Milwaukee Bradley Technical 17
   New Berlin Eisenhower 53, New Berlin West 43
   Pewaukee 59, Waukesha North 36
   Pius XI 83, Milwaukee Lutheran 17
   Wauwatosa West 34, Shorewood 33
   Whitefish Bay 61, Milw. Samuel Morse-Marshall 32
   Whitnall 52, South Milwaukee 44
   Wisconsin Lutheran 41, Wauwatosa East 34
Division 3 Sectional 1
   Arcadia 54, Bloomer 30
   Baldwin-Woodville 58, Saint Croix Central 25
   Barron 40, Amery 26
   Durand 48, West Salem 34
   Gale-Ettrick-Trempealeau 43, Aquinas 40
   Hayward 53, Prescott 31
   Neillsville 55, Elk Mound 30
Division 3 Sectional 2
   Chilton 36, Kewaunee 34
   Northland Pines 57, Peshtigo 47
   Oconto Falls 43, Wittenberg-Birnamwood 29
   Two Rivers 44, Roncalli 40
   Wrightstown 54, Kiel 45
Division 3 Sectional 3
   Adams-Friendship 56, Westfield Area 39
   Brodhead 57, Turner 20
   Dodgeville 36, Prairie du Chien 26
   Lakeside Lutheran 46, Jefferson 36
   Marshall 65, Clinton 47
   Richland Center 54, Wisconsin Dells 38
   Whitewater 66, Evansville 39
Division 3 Sectional 4
   Columbus 36, Lomira 31
   Kettle Moraine Lutheran 70, University School of Milwaukee 24
   Milwaukee School of Languages 56, Brown Deer 33
   Oostburg 51, North Fond du Lac 41
   Waupun 52, Ripon 47
Division 4 Sectional 1
   Cameron 76, Flambeau 43
   Colfax 59, Boyceville 21
   Fall Creek 46, Augusta 31
   Ladysmith 50, Unity 24
   Regis 73, Osseo-Fairchild 43
Division 4 Sectional 2
   Algoma 56, Manitowoc Lutheran 24
   Amherst 31, Weyauwega-Fremont 21
   Auburndale 36, Coleman 32
   Bonduel 67, Crandon 57
   Brillion 49, Reedsville 40
   Oconto 58, Stratford 46
   Saint Mary Central 43, Shiocton 37
Division 4 Sectional 3
   Cuba City 60, New Glarus 36
   Fennimore 40, Lancaster 28
   Markesan 51, Tri-County 20
   Wild Rose 41, Pardeeville 32
Division 4 Sectional 4
   Cambridge 70, Horicon 43
   Dominican 76, Destiny 35
   Lake Country Lutheran 61, Random Lake 41
   Saint Marys Springs 59, Howards Grove 38
Division 5 Section 1
   Eau Claire Immanuel Lutheran 41, Clayton 32
   Owen-Withee 74, Prentice 34
Division 5 Section 2
   Assumption 60, Columbus Catholic 20
   Goodman/Pembine 57, Phelps 34
   Green Bay N.E.W. Lutheran 47, Oneida Nation 23
   Marion 45, Bowler 22
   Newman Catholic 66, Elcho 33
   Port Edwards 56, Loyal 16
Division 5 Section 3
   Bangor 47, Cashton 34
   Barneveld 62, Benton/Shullsburg 32
   Belmont 48, Highland 34
   Hillsboro 47, La Farge 29
   Independence 41, Lincoln 23
   Ithaca 49, Wauzeka-Steuben 29
   Potosi 42, River Ridge 40
Division 5 Secton 4
   Black Hawk 45, Juda 14
   Fall River 61, Rio 43
   Hilbert 55, Sheboygan Area Luth. 37
   Living Word Lutheran 51, University Lake School 27
   Randolph 35, Central Wisconsin Christian 31
   Sheboygan County Christian 52, Oakfield 44