Girls Basketball
Division 1 Sectional 1
Regional Third Round
   Chippewa Falls 58, D.C. Everest 56
   Neenah 50, Appleton North 47
   Oshkosh North 40, Oshkosh West 34
   Superior 67, Eau Claire North 59
Division 1 Sectional 2
Regional Third Round
   Arrowhead 46, Hamilton 40
   De Pere 49, Green Bay Southwest 23
   Kimberly 28, Sheboygan North 25
   Waukesha West 73, Germantown 54
Division 1 Sectional 3
Regional Third Round
   Janesville Parker 56, Badger 36
   Madison La Follette 73, Middleton 62

   Mukwonago 52, Muskego 50
   Sun Prairie 30, Verona Area 26
Division 1 Sectional 4
Regional Third Round
   Divine Savior 69, Milwaukee King 49
   Franklin 84, Racine Park 48
   Milwaukee Riverside University 66, Brookfield Central 58
   Oak Creek 77, Racine Case 49
Division 2 Sectional 1
Regional Third Round
   Hortonville 55, Medford Area 45
   La Crosse Central 41, Onalaska 37
   La Crosse Logan 46, Holmen 42
   New London 57, Mosinee 23
Division 2 Sectional 2
Regional Third Round
   Beaver Dam 56, Nicolet 42
   Cedarburg 57, Grafton 42
   Notre Dame 70, Seymour 43
   Pulaski 56, Plymouth 55
Division 2 Sectional 3
Regional Third Round
   Baraboo 61, Edgewood 43
   Milton 55, Whitewater 48
   Monona Grove 56, Waunakee 46

   Wilmot Union 64, Stoughton 60
Division 2 Sectional 4
Regional Third Round
   New Berlin Eisenhower 63, South Milwaukee 59
   Pewaukee 54, Waukesha North 32
   Pius XI 70, Milwaukee Bradley Technical 26
   Whitefish Bay 53, Wisconsin Lutheran 30
Division 3 Sectional 1
Regional Third Round
   Aquinas 54, Bloomer 49
   Hayward 28, Barron 27
   Ladysmith 42, Baldwin-Woodville 32
   Neillsville 65, Arcadia 27
Division 3 Sectional 2
Regional Third Round
   Fox Valley Lutheran 41, Wittenberg-Birnamwood 33
   Kewaunee 60, Denmark 27
   Wrightstown 51, Roncalli 50
   Xavier 41, Oconto Falls 36
Division 3 Sectional 3
Regional Third Round
   Brodhead 58, Clinton 52
   Lodi 35, Lakeside Lutheran 33
   Nekoosa 51, Wisconsin Dells 49
   Richland Center 59, Westfield Area 45

Division 3 Sectional 4
Regional Third Round
   Berlin 57, Sheboygan Falls 53
   East Troy 71, Milwaukee School of Languages 35
   Kettle Moraine Lutheran 65, Racine St. Catherine's 44
   Oostburg 55, North Fond du Lac 28
Division 4 Sectional 1
Regional Third Round
   Cameron 65, Elk Mound 41
   Colby 58, Athens 52
   Colfax 54, Regis 31
   Marathon 53, Stratford 41
Division 4 Sectional 2
Regional Third Round
   Algoma 68, Weyauwega-Fremont 44
   Amherst 60, Wild Rose 30
   Lourdes Academy 54, Reedsville 48
   Oconto 40, Coleman 33
Division 4 Sectional 3
Regional Third Round
   Cuba City 61, Cambridge 35
   Darlington 45, Mineral Point 34

   Mondovi 54, Fall Creek 46
   Wisconsin Heights 62, Luther 41
Division 4 Sectional 4
   Dominican 62, Shoreland Lutheran 49
Regional Third Round
   Markesan 48, Horicon 40
   Saint Marys Springs 49, Ozaukee 32
   The Prairie School 51, Martin Luther 29
Division 5 Section 1
Regional Third Round
   Eau Claire Immanuel Lutheran 41, Clayton 35
   Northwood 58, Drummond 18
   Owen-Withee 59, Thorp 25
   South Shore 64, Luck 39
Division 5 Section 2
Regional Third Round
   Hilbert 68, Gibraltar 57
   Newman Catholic 53, Goodman/Pembine 33
   Oneida Nation 45, Green Bay N.E.W. Lutheran 42
   Phelps 34, Marion 30
Division 5 Section 3
Regional Third Round
   Assumption 54, Loyal 31
   Brookwood 41, Royall 38
   Plum City 58, Eleva-Strum 40
   Seneca 44, River Ridge 38
Division 5 Secton 4
Regional Third Round
   Barneveld 55, Black Hawk 38
   Benton/Shullsburg 58, Potosi 47

   Fall River 47, Randolph 37
   Heritage Christian 90, Lake Country Lutheran 43
   AP-WF-03-03-13 0340GMT